Nowe rekordy na Spotify. Jest i Linkin Park

Nowe rekordy na Spotify. Jest i Linkin Park

Nowe rekordy na Spotify. Jest i Linkin Park

Nowe rekordy na Spotify, popularnym serwisie, umożliwiającym słuchanie muzyki online. Niedawno popularnemu utworowi „Smell Like Teen Spirit” Nirwany stuknęło 1 000 000 000 odtworzeń. Artyści z Linkin Park nie są pod tym względem gorsi, a nawet lepsi, gdyż ten sam wynik uzyskali na początku czerwca tego roku. Chodzi tu o numer „In the End”

Kto pierwszy nabił 9 zer na Spotify?

Tak naprawdę pierwszym miliardem odtworzeń na Spotify nie może się pochwalić ani Linkin Park, ani Nirvana. Jeśli spojrzymy na same zespoły z lat 90-tych, to pierwszym była piosenka „Wonderwall” zespołu Oasis. Jeśli zaś chodzi o całą pulę artystów, których utwory stały się takimi hitami nie tylko w swoim czasie, ale też w epoce elektronicznej, to zaliczają się do nich 5 Second of Summer, Arctic Monkeys czy uwielbiane przez wszystkich Queen.

„In the End”

Pierwszą piosenką zespołu Linkin Park, która osiągnęła miliard odtworzeń na Spotify jest „In the End”. Był to ostatni singiel ze słynnej płyty „Hybrid Theory”, którą wydano w 2001 roku. Do utworu powstał również klip, który dzisiaj cieszy się całkiem niezłą popularnością. Liczba jego wyświetleń na YouTube już dawno przebiła ten zaszczytny próg miliarda wyświetleń, co jest niemałym muzycznym sukcesem. Dla wielu artystów zdobycie chociażby miliona znaczyłoby bardzo wiele, a miliard jest przecież liczbą o wiele większą.