AlbumyMuzykaO zespole

11. urodziny albumu „A Thousand Suns”

11. urodziny słynnej płyty „A Thousand Suns”

11. urodziny to powód do świętowania tak dobry, jak każde inne urodziny. Zwłaszcza gdy mówimy o urodzinach fenomenalnej płyty, którą udało się podbić serca publiczności. Zespół nie zapomniał napisać krótkiego posta w mediach społecznościowych i wysłać link do jednego z najlepszych numerów na płycie. Chodzi oczywiście o numer „The Catalyst” z innowacyjnym jak na tamte czasy teledyskiem.

Znakomita płyta ma swoją jedenastą rocznicę

„A Thousand Suns” jest jednym z tych albumów, z których członkowie zespołu mogą być naprawdę dumni. Nic więc dziwnego, że świętują nawet jego urodziny, jakby był ich członkiem rodziny. W tamtym roku nawet wydali specjalny film dokumentalny, poświęcony tej płycie. W tym roku może nie ma aż takich atrakcji, ale nadal warto przyjrzeć się temu albumowi i posłuchać jego najlepsze numery.

Zespół wrzucił na swojego Instagrama klip „The Catalyst”, pochodzący właśnie z tego albumu. Jest to jeden z ich najciekawszych utworów, w którym da się poczuć naprawdę mocne emocje. Świetnie komponuje się z teledyskiem, który starał się te same emocje przedstawić wizualnie. Większość fanów chyba zgodzi się, że wyszło to świetnie. Wyrażanie emocji poprzez muzykę jest jedną z cech charakterystycznych zespołu, którą możemy dostrzec na każdej płycie, pomimo licznych modyfikacji stylu.

Czy to najlepszy album Linkin Park?

Zdania są mocno podzielone co do tego, która płyta LP jest najlepsza. Jedni powiedzą, że jest to klasyczne Hybrid Theory, a inni wskażą właśnie na „A Thousand Suns”. Sporu nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć, ale czy jest w ogóle po co? Każde dzieło żyje swoim własnym życiem i można z niego coś konkretnego wyciągnąć.

Powiązane teksty
CiekawostkiMuzykaO zespole

Nie idzie Ci kariera? Spokojnie. Chłopakom z Linkin Park też nie szła

Historie znanych artystów mogą być dla nas bardzo motywujące. Nie tylko dlatego, że udało im…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Które piosenki Linkin Park nadają się dla początkujących gitarzystów?

Kilka wskazówek dla gitarzystów, chcących grać utwory LP Osoby, które uczą się grać na…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Nu metal. Dlaczego muzycy Linkin Park wybrali akurat ten gatunek?

Nu metal. Gatunek, w którym odnaleźli się chłopaki z Linkin Park Nu metal to gatunek muzyczny…
Czytaj dalej