Pamiętny występ Linkin Park z 2006 roku. Na scenie pojawił się Jay-Z i Paul McCartney

Pamiętny występ Linkin Park z 2006 roku. Na scenie pojawił się Jay-Z i Paul McCartney

Pamiętny występ Linkin Park z 2006 roku

Pamiętny występ Linkin Park z 2006 roku do dzisiaj powoduje ciarki na plecach. Zderzenie się trzech zupełnie różnych światów na scenie dało prawdziwą mieszankę wybuchową. Zespół nu-metalowy, jeden z najpopularniejszych raperów świata oraz legenda brytyjskiego rocka to na pozór trzy zupełnie odmienne rzeczywistości, których nie sposób ze sobą połączyć. A jednak się to udało i efekt do dzisiaj robi wrażenie.

Rozdanie nagród Grammy w 2006 roku. Legendarny występ Linkin Park u boku Jaya-Z i Paula McCartneya

Pamiętacie rozdanie nagród Grammy w 2006 roku? Mogliśmy wtedy posłuchać niezwykłego występu Linkin Park. Zespół wykonał wtedy piosenki „Numb” oraz hit Beatlesów pt. „Yesterday”, ale w specjalnym stylu. Chłopakom z LP towarzyszył wtedy nie tylko słynny raper Jay-Z, którego znamy ze współpracy z Linkin Park. Dołączyła do nich jedna z największych legend światowej muzyki czyli Paul McCartney. Razem z Chesterem Benningtonem zaśpiewał „Yesterday”, co spotkało się z ogromnym uznaniem publiczności.

Nietypowa współpraca?

Współczesna muzyka charakteryzuje się łączeniem ze sobą stylów. Objawia się to między innymi we współpracy artystów, których normalnie nie usłyszelibyśmy razem. Nie powinno więc nikogo dziwić, że gwiazdy rocka współpracują na przykład z raperami. Paul McCartney już jako senior miał okazję kilkakrotnie występować u boku współczesnych artystów. Parę lat temu radiowym hitem była piosenka „FourFiveSeconds”, gdzie McCartney zagrał razem z Rihanną i Kanye Westem.

Współpraca Linkin Park z Jayem-Z dzisiaj już jest klasyką, choć w tamtych czasach była zaskoczeniem. Mało kto mógł się spodziewać, że zespół nu-metalowy rozpocznie współpracę z raperem. Metalowcy i raperzy wydają się osobami z całkowicie różnych środowisk, a jednak nie przeszkodziło im to w stworzeniu czegoś kreatywnego wspólnie. Co prawda hit, który razem wyprodukowali, był remiksem a nie oryginalnym utworem, ale dodał powiew świeżości do dorobku artystycznego zarówno Jaya-Z i jak LP. Dzisiaj taka współpraca już nikogo by nie dziwiła, ponieważ mamy dzisiaj wiele wspólnych kawałków raperów z zespołami rockowymi czy nawet metalowymi.