Chcesz być jak chłopaki z Linkin Park? Zmień swoje podejście do sztuki

Chcesz być jak chłopaki z Linkin Park? Zmień swoje podejście do sztuki

Jak to się dzieje, że jedni artyści osiągają sukcesy a inni pozostają – brzydko mówiąc – na dnie? Ważne jest nasze podejście do sztuki, jaką tworzymy. Jeśli patrzymy na nią tylko jak na produkt, na którym da się zarobić, to szanse na poruszenie odbiorców są małe.

Członkowie zespołu Linkin Park tak dobrze sobie radzili z komponowaniem utworów, bo wiedzieli, że nie są pracownikami fabryki. Nie chodziło im o tworzenie produktów, ale czegoś co będzie pobudzać serca i umysły.

Wszystko jest sztuką

Jeśli chcemy, aby nasza sztuka pobudzała emocje, musi z tychże emocji pochodzić. Dlatego musimy obserwować świat wokół nas i się nim inspirować. Nagle zaczniemy zauważać, że na większość rzeczy w życiu jesteśmy w stanie spojrzeć jak na sztukę.

Widok na krajobrazy będzie nam się kojarzył z malowniczymi obrazami. Zobaczymy, jak kolory dobierają się do siebie, tworząc estetyczne piękne. Zrozumiemy, czym są bryły i jak działa perspektywa.

Tak samo jest z muzyką. Takie dźwięki jak stukanie palców w klawisze albo kapanie wody z kranu. One wszystkie mogą nam się kojarzyć z melodiami. Zwłaszcza jeśli połączymy je z dźwiękami otoczenia takimi jak szczekanie psa z oddali albo nasz własny oddech.