Ciekawostki z życia Mike’a Shinody

Ciekawostki z życia Mike’a Shinody

Mike’a Shinody nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z najbardziej znanych członków Linkin Park, który wielokrotnie pokazywał, że zna się na rzeczy. Nie wszystkie jednak fakty z jego życia są znane szerszej publiczności. Oto kilka ciekawostek na temat tego muzyka.

Mike jest uzdolnionym grafikiem

Muzyka nie jest jego jedyną pasją. Zna się także na sztukach plastycznych, co udowodnił chociażby podczas pracy nad płytą Hybrid Theory. To właśnie on stworzył do niej ilustracje.

Prowizoryczne studio i pierwsze demo

Pamiętacie, kiedy zespół jeszcze nie nazywał się Linkin Park? Pewnie tylko najstarsi fani to pamiętają. Ówczesną nazwą było Xero. Pierwsza demówka grupy powstała w piwnicy Mike’a Shinody, który zrobił tam swoje prowizoryczne studio. Mimo słabych możliwości finansowych wyszło naprawdę nieźle.

Shinoda próbował szczęścia z innym zespołem

Linkin Park, czyli wcześniejsze Xero, to nie jedyny projekt Shinody. Współtworzył on również zespół Fort Minor, którego najsłynniejszym hitem było oczywiście „Remember the name”. Mimo głośnego hitu i współpracy ze znanymi muzyki nie udało się osiągnąć większego sukcesu. A szkoda, bo potencjał był duży.