CiekawostkiDziałalność charytatywnaMuzyka

Działalność charytatywna Linkin Park

Wielu osobom zespół Linkin Park kojarzy się z dobrą muzyką, tekstami niosącymi głębokie przesłanie i dającymi wielu osobom siłę, a także z tragiczną historią śmierci wokalisty zespołu Chestera Benningtona. Część słuchaczy nie zdaje sobie sprawy z tego, że członkowie Linkin Park to nie tylko znamienici muzycy, ale również ludzie o dobrych sercach.

W 2018 roku, Po śmierci Chestera Benningtona ruszyła akcja charytatywna, podczas której zespół wystawił na sprzedaż ponad 200 sztuk instrumentów. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rzecz organizacji Music For Relief. Zespół wystawił oczywiście instrumenty, z których korzystał między innymi w trasach koncertowych, dzięki czemu stanowiły one prawdziwą gratkę dla fanów. W tym czasie poddawano wątpliwości czy zespół kiedykolwiek zostanie reaktywowany.

Jednak również za życia Chestera Benningtona zespół udzielał się charytatywnie. W 2004 roku została powołana wcześniej wspomniana fundacja Music For Relief. Została ona założona tuż po tragicznym w skutkach tsunami na Oceanie Indyjskim i wspierała osoby, które ocalały zarówno z tej, jak i innych tragicznych katastrof. Z pomocą fundacji udało się wesprzeć ofiary huraganu Katrina, trzęsień ziemi w chińskim Wenchuan, trzęsienia ziemi na Haiti, tajfunu na Filipinach, a także w wielu innych tragicznych wydarzeń na całym świecie, w których wiele osób straciło zdrowie, członków rodziny, cały dobytek, a także nadzieję na lepszą przyszłość.

Music For Relief skupia się na pomocy ofiarom klęsk żywiołowych oraz szkód powstałych w sposób naturalny, niezależny od działania ludzkiego.

Jednak działania dobroczynne zespołu nie ograniczały się tylko do założenia fundacji oraz zbierania środków za jej pomocą. Linkin Park organizowało liczne koncerty charytatywne, czy wydarzenia z udziałem największych gwiazd muzyki i celebrytów.

Powiązane teksty
CiekawostkiMuzykaO zespole

Nie idzie Ci kariera? Spokojnie. Chłopakom z Linkin Park też nie szła

Historie znanych artystów mogą być dla nas bardzo motywujące. Nie tylko dlatego, że udało im…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Które piosenki Linkin Park nadają się dla początkujących gitarzystów?

Kilka wskazówek dla gitarzystów, chcących grać utwory LP Osoby, które uczą się grać na…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Nu metal. Dlaczego muzycy Linkin Park wybrali akurat ten gatunek?

Nu metal. Gatunek, w którym odnaleźli się chłopaki z Linkin Park Nu metal to gatunek muzyczny…
Czytaj dalej