CiekawostkiMike ShinodaMuzyka

Mike Shinoda uczcił pamięć Chestera Benningtona płytą

20 lipca 2017 roku był dla fanów oraz członków zespołu Linkin Park, a także rodziny wokalisty zespołu bardzo tragicznym dniem. Tego dnia Chester Bennington popełnił samobójstwo. Ciało wokalisty znaleziono w jego domu znajdującym się w Los Angeles w Kalifornii. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce 29 lipca i brali w niej udział najbliżsi przyjaciele Chestera oraz jego rodzina.

Chester zmagał się z depresją od lat. Jego samobójstwo pokryło się z rocznicą urodzin jego przyjaciela Chrisa Cornella, który odebrał sobie życie w ten sam sposób 18 maja, czyli 2 miesiące wcześniej. Chester bardzo przeżył śmierć przyjaciela, a na jego pogrzebie wykonał niezwykle wzruszający utwór Leonarda Cohena o tytule „Hallelujah”.

Również śmierć Chestera Benningtona odbiła się na jego przyjaciołach. Mike Shinoda dotkliwie odczuć śmierć przyjaciela i miesiąc po jego pogrzebie zaprezentował światu swoją EP-kę „Post Traumatic”, która powstała na cześć wokalisty zespołu Linkin Park. Utwory zaprezentowane na płycie opowiadały o przeżyciach i uczuciach, jakie towarzyszyły Mike’owi po tragicznej śmierci jego przyjaciela Chestera Benningtona. Należy dodać, że mężczyźni byli nie tylko kolegami z zespołu, ale również przyjaciółmi poza nim.

 

Powiązane teksty
CiekawostkiO zespole

„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk

„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk Czym jest „Hybrid Theory EP”? Najbardziej…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaRankingi

Najbogatsi muzycy na świecie – TOP 3

Najbogatsi muzycy na świecie Muzycy to grupa społeczna bardzo zróżnicowana ekonomicznie. Ci…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Zespoły muzyczne podobne do Linkin Park

Zespoły podobne do Linkin Park Linkin Park wykreował swój własny styl już dawno temu. Może…
Czytaj dalej