3 topowe gatunki muzyczne i ich najpopularniejsi przedstawiciele

3 topowe gatunki muzyczne i ich najpopularniejsi przedstawiciele

Każdy może mieć inny gust muzyczny. Różnorodność muzycznych gatunków daje jednak dużą nadzieję na to, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzyka to odpoczynek, błogie nic nie robienie oraz poprawa zdrowia psychicznego. Warto byłoby zatem zapoznać się z najpopularniejszymi gatunkami muzycznymi oraz poznać ich światowych i polskich przedstawicieli.

Rock

Jest to stosunkowo młody gatunek muzyczny, który powstał w połowie wieku XX w Stanach Zjednoczonych. Brzmienie opiera się na takich instrumentach jak gitara elektryczna, gitara basowa czy też perkusja.

Muzykę tworzy się najczęściej zespołowo. W utworach porusza się często tematy miłosne oraz egzystencjalne. Do najważniejszych przedstawicieli rocka na świecie zaliczyć można takie zespoły jak Nirvana czy Led Zeppelin. W Polsce, muzykę rockową tworzą między innymi Perfect, T.Love Pidżama Porno czy też Strachy na Lachy.

Pop

Pop bywa określany także mianem muzyki rozrywkowej. Termin ten jednak jest dość wieloznaczny. Utwory popowe są zazwyczaj zdecydowanie łagodniejsze od tych rockowych.

Bardzo często poruszana jest w nich tematyka miłości. Do najważniejszych przedstawicieli muzyki pop na świecie zaliczyć należy Madonnę, Britney Spears czy Michaela Jacksona. Jeśli chodzi o Polskę, na wyróżnienie zasługują Sarsa, Sanah czy też Margaret.

Rap

Raperzy rymują zazwyczaj tekst z podkładem muzycznym, określanym zazwyczaj mianem beatu. W swoich utworach poruszają rozmaite problemy społeczne. Raperzy nie boją się używać wulgaryzmów, aby podkreślić mocniej poruszaną przez siebie kwestię.

Wśród raperów rozpoznawalnych na scenie światowej wyróżnić należy na pewno Eminema, jak również Snop Dogga. Do przedstawicieli polskiej sceny rapowej zaliczyć trzeba zaś takich twórców jak Rychu Peja, Taco Hemingway, KęKę czy też Quebonafide.