Historia zespołu Guns N’Roses w pigułce – to powinien wiedzieć każdy fan zespołu z Kalifornii

Historia zespołu Guns N’Roses w pigułce – to powinien wiedzieć każdy fan zespołu z Kalifornii

Grupa powstała w 1985 roku w Los Angeles (stan Kalifornia).

Nazwa pochodzi od połączenia dwóch nazwisk: Axla Rose’a i Traciiego Gunsa. Pozostałymi członkami byli: Izzy Strandlin, Ole Beich oraz Rob Gardner. Po dość krótkim czasie skład zespołu zmienił się. Beich, Guns i Gardner odeszli zastąpili ich Slash, Steven Adler i Duff McKagan.

Album „Appetite for Destruction”

Wydany w 1987 roku debiutancki album otworzył grupie drzwi do sławy i kariery. 16 miesięcy trwała trasa koncertowa promująca album. Guns N’ Roses zyskało ogromną międzynarodową skalę.  Równolegle ze zdobywaniem popularności rozpoczęły się problemy członków zespołu z alkoholem i narkotykami. Większość grupy uzależniła się od używek. Był to punkt zapalny do wybuchów konfliktów w grupie.

Rozpad Guns N’Roses i dalsze losy zespołu

Początek rozpadu miał miejsce w 1990 roku kiedy ze względu na uzależnienie od heroiny grupę opuścił Steven Adler. Jego miejsce zajął Matt Sorum. W tym czasie do Guns N’Roses dołączył Dizzy Reed. W 1991 roku grupa wydała kolejny album „Use Your Illusion”. Trasa koncertowa promująca ten album była najdłuższą w historii muzyki rockowej, trasą. Trwała 28 miesięcy. Eskalacja konfliktów w zespole   odbijała się na jego działalności. W 1996 roku zespół opuścił Slash. Rok później zwolniony przez Axla został Matt Sorum.

Guns N’Roses – reaktywacja grupy

W roku 2016 członkowie Guns N’Roses ogłosili reaktywacje zespołu. Ze starego składu pozostali: Slash, Duff McKagan i Axel Rose. Pozostali członkowie to: Dizzy Reed, Melissa Reese, Richard Fortus, Frank Ferrer.

Warto zaznaczyć, że Ci giganci sceny rokowej kilkukrotnie odwiedzali Polskę. Tutaj znajdziesz relację z ostatniego koncertu Guns N’Roses w Warszawie.

Dyskografia Guns N’Roses

  • Appetite for Destruction (1987);
  • G N’ R Lies (1988);
  • Use Your Illusion I (1991);
  • Use Your Illusion II (1991);
  • „The Spaghetti Incident?” (1993);
  • Chinese Democracy (2008).