Aranżacje piosenek Linkin Park na instrumentach, których się nie spodziewasz

Aranżacje piosenek Linkin Park na instrumentach, których się nie spodziewasz

Chłopaki z Linkin Park przyzwyczaili nas do eksperymentów z muzyką. A co, gdybyśmy chcieli poeksperymentować z ich piosenkami w sposób, którego autorzy wcale nie przewidzieli? Od czasu wydania najpopularniejszych albumów pojawiło się bardzo dużo niespodziewanych aranżacji.

Instrumenty dęte

Takie hity Linkin Park jak „Numb” czy „In the end” były wielokrotnie wykonywane na instrumentach dętych. Tutaj może się pojawić naturalne pytanie o to, jak wtedy śpiewać. No to tutaj mamy dwa rodzaje takich aranżacji. W jednej mamy zespół lub duet, w którym znajduje się wokalista. W innych mamy do czynienia z samą instrumentalną wersją. Przyzwyczailiśmy się, że kawałki LP charakteryzują się nienagannym wokalem. Okazuje się jednak, że muzyka instrumentalna też ma swoje piękno.

Tamburyn, dzwonek i co jeszcze?

Są też takie instrumenty na których zwykle nie gra się skomplikowanych melodii. Głównie służą do robienia nastroju albo wprowadzania pewnych dźwięków do tła. Należą do nich dzwonek, tamburyn czy chociażby kastaniety. Zdziwić może więc wykonanie piosenki „Numb”, które wygląda w ten sposób, że trójka osób wydaje dźwięki właśnie tymi instrumentami, jednocześnie śpiewając.

Zachęcamy też, aby próbować swoich własnych eksperymentów. Jeśli jednak nie wzięliśmy się jeszcze za naukę gry na instrumencie, to ciągle jest czas. Możemy zapisać się na lekcje, albo poczekać, aż w naszym mieście pojawią się specjalne warsztaty. Takie wydarzenie miało miejsce np. rok temu w Ełku.