Jak wspominamy płytę „Meteora”?

Jak wspominamy płytę „Meteora”?

“Meteora” miała swoją premierę w 2003 roku. To właśnie na tej płycie pojawiło kilka z  wybitnych utworów takich jak słynne „Numb” czy „Somewhere I Belong”. Głos Chestera Benningtona sprawił, że brzmiały one naprawdę klimatycznie i już wtedy miały wielki potencjał hitowy.

Po premierze płyty nastąpiła długa trasa koncertowa w kilku krajach. Każdy, kto był na jednym z tych koncertów, wie jak świetna atmosfera na nich panowała oraz jakimi umiejętnościami pochwalili się muzycy. Niestety ze względu na brak Benningtona nie doświadczymy już tego w takiej formie.

Jak płyty zapisują się w pamięci słuchaczy na lata?

Nagranie płyty, która stanie się klasykiem, nie jest takie proste. Nawet najpopularniejsi muzycy mogę mieć problem z wydaniem takiej płyty, o której słuchacze będą pamiętać przez długie lata. A co odpowiada za sukces takich albumów? Bardzo często są to single, które wbijają się wysoko na listy przebojów. Oczywiście reszta utworów też musi być dobra. W końcu są takie hity, które znają wszyscy, a po płytę mało kto sięga. Jest tak wiele czynników, które odpowiadają za sukces albumu, że naprawdę bardzo trudno przewidzieć, co się przebije.