Czym wyróżniał się Linkin Park?

Czym wyróżniał się Linkin Park?

Czym wyróżniał się Linkin Park na tle innych zespółów?

Czym wyróżniał się Linkin Park w porównaniu z innymi zespołami, jakie działały na scenie muzycznej przez ostatnie dekady? Dzisiaj może się wydawać, że styl, w jakim powstała ich pierwsze płyty, nie jest niczym ciekawym. Wrażenie to wiąże się z faktem, że wiele zespołów stara się naśladować ich styl, przez traci on na oryginalności. Jednak kilkanaście lat temu LP był prawdziwym fenomenem w przemyśle muzycznym. Co dokładnie jest w nim takiego wyjątkowego?

Oryginalny styl

Oryginalny styl to absolutna konieczność jeżeli chcemy nasza twórczość dotarła do szerszej publiki. A zespół Linkin Park jest idealnym przykładem takiego dotarcia. Mieli i dalej mają fanów na całym świecie, którzy nie potrafią rozstać się z ich muzyką. Czy zawdzięczają to jedynie wysokiej jakoś nagraniom? Ważnym elementem jest tutaj tak naprawdę oryginalność, czy sposób na wyróżnienie się z tłumu swoim stylem. Kiedy cofniemy się do czasów świetności zespołu, to mało kto wtedy tak dobrze łączył rock i nu-metal. Dzięki temu, że muzycy byli pionierami w swojej dziedzinie, byli w stanie zainteresować dużą część melomanów. Wielu z nich zostało z zespołem już do samego końca. Zresztą widać to dzisiaj, ponieważ płyty nadal znikają z półek.

Zgrany zespół

Linkin Park był zespołem nie tylko w rozumieniu muzycznym. Chłopaki zawsze dobrze dogadywali się na scenie i poza nią. Jeśli chcemy z kimś dobrze współpracować, to zawsze musimy dbać o harmonie między sobą. Nie ma znaczenia, czy mówimy o sporcie, muzyce czy pracy biurowej. Członkowie LP wiedzieli o tym doskonale, dlatego wypracowali sobie bardzo skuteczny sposób podejmowania decyzji. Dzięki temu słuchacze na koncertach mogli widzieć prawdziwą chemię między nimi i dać się ponieść energii, jaka tam panowała. 

Podejście do fanów

Muzyka można poznać między innymi po tym, jak traktuje swoich fanów. Jeżeli artysta odnosi się do swoich słuchaczy z wyższością i pogardą, to skradnie zbyt wielu serc. Takiego czegoś nie było jednak w przypadku członków Linkin Park. Zawsze chętnie spotykali się z fanami, rozmawiali z nimi i wysłuchiwali ich. Między innymi za to właśnie ich pokochano.