CiekawostkiMuzykaO zespole

Czym wyróżniał się Linkin Park?

Czym wyróżniał się Linkin Park na tle innych zespółów?

Czym wyróżniał się Linkin Park w porównaniu z innymi zespołami, jakie działały na scenie muzycznej przez ostatnie dekady? Dzisiaj może się wydawać, że styl, w jakim powstała ich pierwsze płyty, nie jest niczym ciekawym. Wrażenie to wiąże się z faktem, że wiele zespołów stara się naśladować ich styl, przez traci on na oryginalności. Jednak kilkanaście lat temu LP był prawdziwym fenomenem w przemyśle muzycznym. Co dokładnie jest w nim takiego wyjątkowego?

Oryginalny styl

Oryginalny styl to absolutna konieczność jeżeli chcemy nasza twórczość dotarła do szerszej publiki. A zespół Linkin Park jest idealnym przykładem takiego dotarcia. Mieli i dalej mają fanów na całym świecie, którzy nie potrafią rozstać się z ich muzyką. Czy zawdzięczają to jedynie wysokiej jakoś nagraniom? Ważnym elementem jest tutaj tak naprawdę oryginalność, czy sposób na wyróżnienie się z tłumu swoim stylem. Kiedy cofniemy się do czasów świetności zespołu, to mało kto wtedy tak dobrze łączył rock i nu-metal. Dzięki temu, że muzycy byli pionierami w swojej dziedzinie, byli w stanie zainteresować dużą część melomanów. Wielu z nich zostało z zespołem już do samego końca. Zresztą widać to dzisiaj, ponieważ płyty nadal znikają z półek.

Zgrany zespół

Linkin Park był zespołem nie tylko w rozumieniu muzycznym. Chłopaki zawsze dobrze dogadywali się na scenie i poza nią. Jeśli chcemy z kimś dobrze współpracować, to zawsze musimy dbać o harmonie między sobą. Nie ma znaczenia, czy mówimy o sporcie, muzyce czy pracy biurowej. Członkowie LP wiedzieli o tym doskonale, dlatego wypracowali sobie bardzo skuteczny sposób podejmowania decyzji. Dzięki temu słuchacze na koncertach mogli widzieć prawdziwą chemię między nimi i dać się ponieść energii, jaka tam panowała. 

Podejście do fanów

Muzyka można poznać między innymi po tym, jak traktuje swoich fanów. Jeżeli artysta odnosi się do swoich słuchaczy z wyższością i pogardą, to skradnie zbyt wielu serc. Takiego czegoś nie było jednak w przypadku członków Linkin Park. Zawsze chętnie spotykali się z fanami, rozmawiali z nimi i wysłuchiwali ich. Między innymi za to właśnie ich pokochano.

Powiązane teksty
CiekawostkiMuzykaO zespole

Nie idzie Ci kariera? Spokojnie. Chłopakom z Linkin Park też nie szła

Historie znanych artystów mogą być dla nas bardzo motywujące. Nie tylko dlatego, że udało im…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Które piosenki Linkin Park nadają się dla początkujących gitarzystów?

Kilka wskazówek dla gitarzystów, chcących grać utwory LP Osoby, które uczą się grać na…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Nu metal. Dlaczego muzycy Linkin Park wybrali akurat ten gatunek?

Nu metal. Gatunek, w którym odnaleźli się chłopaki z Linkin Park Nu metal to gatunek muzyczny…
Czytaj dalej