KoncertyMuzykaO zespole

Koncert w hołdzie dla Linkin Park. Bilety już dostępne

Koncert w hołdzie dla Linkin Park. Co to za wydarzenie?

Jeśli ktoś z was mieszka w Niemczech, lub planuje się się tam wybrać, to niech nie przegapi okazji we wzięciu udziału w koncercie. Mowa o koncercie pt. „A Tribute to Linkin Park & Limp Bizkit. Pojawią się tam utwory obu zespołów wymienionych w tytule, więc może być naprawdę ciekawie. Impreza odbędzie się w niemieckim mieście Ramstein-Miesenbach, a jej miejscem będzie USAFE Conference Center. W koncercie będzie można uczestniczyć już w tę sobotę, 27 listopada.

Po co organizować takie koncerty?

Po co w ogóle organizować koncerty w hołdzie dla innych wykonawców? Może się wydawać, że na imprezy muzyczne przychodzi się po to, aby usłyszeć swoich ulubionych artystów. Po co więc słuchać innych artystów, którzy dla tych naszych artystów grają? A chociażby po to, aby piosenki, które lubimy, spojrzeć z innej perspektywy. Może trafi w nasze gusta zespół, który zagra je na nieco innych instrumentach? Może doznamy olśnienia, bo nie byliśmy świadomi, że można je wykonać w ten sposób?

Tak samo jest zresztą ze słuchaniem coverów na YouTube. Amatorzy nagrywają swoje wersje utworów, które mogłyby się wydawać nie mieć szans z oryginałami. Okazuje się jednak, że nowe wersje dają poczucie całkowitego odświeżenia i pozwalają nam cieszyć się zupełnie nowymi wrażeniami.

Granie dla uczczenia wybitnych artystów

Koncerty w hołdzie często organizuje się po to, aby oddać cześć zmarłym artystom. Z oczywistych powodów nie są już w stanie zagrać tych utworów samodzielnie, ale inni, często młodsi wykonawcy, mogą zadbać o to, aby ich pamięć nie zginęła. Jest kilka takich zespołów i wykonawców, których muzyka jest nieśmiertelna. Wciąż znajdują się muzycy, którzy chętnie organizują koncerty z ich utworami. Chodzi o utworów takich zespół jak Queen czy The Doors. Czasami jest to dobry sposób, aby przyciągnąć do danej twórczości młodszych odbiorców. Taki koncert może być dla nich momentem przełomowym, który sprawi, że zachwycą się tą muzyką. Czy po tym koncercie w Niemczech muzyka Linkin Park rozkocha w sobie ludzi na nowo?

Powiązane teksty
CiekawostkiMuzykaO zespole

Za jakimi momentami z kariery Linkin Park tęsknimy najbardziej?

Wspominamy najciekawsze momenty z działalności zespołu Wspominamy kilka ciekawych momentów…
Czytaj dalej
CiekawostkiInni artyściMuzyka

Machine Gun Kelly zaśpiewał utwór LP i się rozpłakał

Machine Gun Kelly wykonał utwór Linkin Park na koncercie Machine Gun Kelly to słynny raper…
Czytaj dalej
AlbumyMuzykaO zespole

11. urodziny albumu „A Thousand Suns"

11. urodziny słynnej płyty „A Thousand Suns” 11. urodziny to powód do świętowania tak…
Czytaj dalej