CiekawostkiMuzyka

Kolejny teledysk Linkin Park z miliardem wyświetleń na YouTube

Każdego roku do grona fanów muzyki rockowej i metalowej dołączają kolejne osoby. Popularności tych gatunków może dowodzić ogromna ilość wyświetleń w serwisie YouTube, którą mogą pochwalić się zespoły takie jak Linkin Park.

Jeszcze trzy lata temu utwór Linkin Park zatytułowany „Numb” znalazł się na 5. miejscu w zestawieniu najpopularniejszych rockowych teledysków. 550 milionów wyświetleń bardzo szybko zamieniło się w magiczny miliard. 2020 rok przyniósł zespołowi, który w najbliższym czasie zamierza wznowić swoją działalność, kolejne sukcesy.

Debiutancka płyta Linkin Park okazała się jednym z największych sukcesów XXI wieku. Jednym ze znajdujących się na niej utworów jest piosenka „In The End”, której teledysk trafił do serwisu YouTube w roku 2009. Singiel od razu po wydaniu okazał się niezwykłym sukcesem, który zagwarantował grupie czterokrotną platynę. Jak się okazuje, utwór nie traci na popularności. W tym roku dostępny na YouTube klip został odtworzony ponad miliard razy. Takim wynikiem może pochwalić się niewielu rockowych wykonawców. W przypadku Linkin Park nie jest to jednak jedyna taka sytuacja. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu zespół świętował miliard wyświetleń teledysku do piosenki „Numb”. To właśnie ta piosenka okazuje się najczęściej odtwarzanym klipem opublikowanym przez zespół.

W najbliższym czasie grupa może spodziewać się jeszcze większego zainteresowania. Już w październiku tego roku Linkin Park zaproponuje swoim fanom reedycję swojej debiutanckiej płyty, która tuż po premierze okazała się niezwykłym sukcesem.

 

Powiązane teksty
CiekawostkiMuzykaO zespole

Zespoły muzyczne podobne do Linkin Park

Zespoły podobne do Linkin Park Linkin Park wykreował swój własny styl już dawno temu. Może…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaO zespole

Eksperymenty muzyczne w karierze Linkin Park

Eksperymenty muzyczne – Linkin Park się na tym zna Zespół Linkin Park jest idealnym…
Czytaj dalej
CiekawostkiDave Farrel

Dave Farrell - kilka słów na temat basisty Linkin Park

David Michael Farrell nazywany przez przyjaciół “Phoenix”, czyli  Feniks urodził się 8…
Czytaj dalej