Koncerty w Polsce dla fanów Linkin Park

Koncerty w Polsce dla fanów Linkin Park

Brakuje Ci występów Linkin Park w Polsce? Ostatni koncert w naszym kraju w legendarnym już składzie zespół zagrał w czerwcu 2017 roku w Krakowie. Trudno będzie komukolwiek odtworzyć atmosferę, którą na scenie tworzył Chester Bennington, jednak w tym roku łatwo o podobne wrażenia muzyczne na koncertach innych zespołów. Jakie kapele nu-metalowe i nie tylko zagrają w 2022 w Polsce?

Rage Against The Machine – bilety na legendę muzyki rapcore

Rapcore to połączenie punku, rapu, ciężkiego rocka i funku. To gatunek muzyczny, który prawdopodobnie od razu wpada w ucho każdego fana nu-metalu w stylu Linkin Park.

Jeśli czytając tytuł „Killing in the name”, od razu słyszysz w głowie głos Zacka de la Rochy, wokalisty Rage Against The Machine, kapeli nie trzeba Tobie raczej przedstawiać. Warto wiedzieć jednak, że z przerwami gra ona od 1991 roku i została założona w Los Angeles. Nazwa zespołu w pełni oddaje przesłanie jego utworów, które można bez wahania nazwać protest songami. Muzycy popularyzują wyraźnie lewicowe poglądy, ideę rewolucji i przeciwdziałanie wyzyskowi utożsamianemu przez nich z kapitalizmem.

W 2022 roku kalifornijski zespół zagra w Tauron Arenie w Krakowie w ramach trasy koncertowej „Public Service Announcement”. Występ zaplanowano na czwartek 15 września. To pierwszy koncert RATM w naszym kraju po reaktywacji kapeli w 2020 roku. Zespół miał zagrać w Krakowie już we wrześniu 2020 roku, jednak koncert przełożono ze względu na pandemię COVID-19.

Na tegoroczny występ Rage Against The Machine bilety możesz kupić w cenie od 599 zł. Najtańsze są bilety na trybunach górnych, a trochę droższe (od 699 zł do 980 zł) – na płycie. Za miejsce na trybunach dolnych trzeba zapłacić 1000 zł, z kolei miejsce na trybunach premium kosztuje od 849 zł do 1400 zł. RATM znany jest z widowiskowych koncertów, szykuje się zatem nie lada gratka dla fanów mocnych brzmień i rapującego wokalu!

Slipknot – bilety na zamaskowaną gwiazdę metalu

Ta amerykańska grupa, której historia sięga 1995 roku i amerykańskiego stanu Iowa, swoją rozpoznawalność zdobyła przede wszystkim wyjątkową muzyką z pogranicza nu-metalu i ciężkiego rocka. Charakterystyczna jest także oprawa wystąpień na żywo – członkowie kapeli zawsze noszą na twarzach maski.

W tym roku Slipknot wystąpi w niedzielę 7 sierpnia w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Obecnie zespół promuje wydany w sierpniu 2019 roku szósty studyjny album zatytułowany „We Are Not Your Kind”. Wyjątkowy koncert Amerykanów poprzedzi występ ukraińskiego zespołu metalowego Jinjer, który gra od 2005 roku i wydał cztery płyty.

Slipknot występował w naszym kraju już nie jeden raz, ale zawsze warto na żywo posłuchać najlepszego metalu. Tym bardziej że Slipknot bilety są wciąż dostępne. Miejsca na płycie najbliżej sceny (tzw. golden circle) kosztują od 300 zł do 539 zł, a pozostałe miejsca na płycie – od 190 zł do 440 zł. Za miejsce na trybunach dolnych należy zapłacić od 299 zł do 399 zł. Z kolei podziwianie muzyków Slipknot z trybuny górnej to wydatek rzędu 299 zł.

Jakie metalowe i hard rockowe koncerty odbywające się w Polsce mogą jeszcze zainteresować fanów Linkin Park w 2022 roku? Warto zwrócić uwagę na szwedzki Sabaton, który wystąpi we wtorek 23 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. Szwedów supportować będzie warszawski Nocny Kochanek, który wystąpi samodzielnie w piątek 29 lipca w Arenie Gliwice. Fani Iron Maiden powinni zapisać sobie w kalendarzu datę 24 lipca, bo tego dnia Brytyjczycy zagrają na PGE Narodowym. Jak widzisz, nad Wisłą szykuje się prawdziwie koncertowe lato metalowe!