Które piosenki Linkin Park nadają się dla początkujących gitarzystów?

Które piosenki Linkin Park nadają się dla początkujących gitarzystów?

Kilka wskazówek dla gitarzystów, chcących grać utwory LP

Osoby, które uczą się grać na instrumentach strunowych muszą wpierw nauczyć się chwytów. To trochę tak jak z uczeniem się alfabetu. Najpierw poznajmy elementy, którymi będziemy się posługiwać, a potem tworzymy z nich coś większego. Chwyty są własnie takimi literami, którymi będzie pisać dłuższe zdania. Są takie piosenki, które łatwiej opanować początkującemu, a są też takie, na których potknąć się może nawet mistrz. Utwory, po które chętnie sięgają laicy to oczywiście „Nothing else matters” Metalliki czy „Smoke on the water” Deep Purple. A czy wśród utworów Linkin Park też znajdzie się coś, co łatwo będzie zagrać?

Utwory Linkin Park, które łatwo zagrać na gitarze

Wśród utworów Linkin Park, do których łatwo znaleźć chwyty, możemy znaleźć: Waiting for the End, One Step Closer, What I’ve Done czy Crawling. Inne popularne numery to Somewhere I Belong, In the End, Numbe i New Divide. Nie powinno być większym problemem znaleźć odpowiednie poradniki do zagrania ich na naszej gitarze. Warto jednak zastanowić się, czy za którekolwiek z nich powinien brać się początkujący. Na pewno możemy sobie wybić z głowy „In the End” oraz „What I’ve Done”. Ktoś, kto dopiero od niedawna gra, może sobie połamać palce i szybko się zniechęcić. Zostawmy więc je dla bardziej doświadczonych muzyków.

Jeśli dopiero co opanowaliśmy podstawowe chwyty, a już chcemy grać poważne utwory, to weźmy się za „New Divide”. Są w nim momenty, składające się z kilku prostych akordów. Może nie jest to tak proste jak zagranie „Riptide” na ukulele, ale wciąż łatwo się za nie zabrać.

Na jakim instrumencie grać utwory LP?

Wspomnieliśmy o gitarzystach, ale czy tylko oni mogą sobie pozwolić na granie utworów LP? Piosenki tego zespołu świetnie sprawdzają się wielu różnych instrumentach. Oprócz zwykłej gitary klasycznej możemy nieźle pobawić się elektrykiem. Skoro już mowa o instrumentach strunowych, to niektóre kawałki będą brzmieć świetnie na ukulele. Wystarczy wyszukać sobie na YouTube, jak brzmi „One Step Closer” zagrane na tym właśnie instrumencie. Robi to naprawdę niezwykłe wrażenie.