Linkin Park, czyli zespół z bogata historią

Linkin Park, czyli zespół z bogata historią

Czy znany jest Ci zespół Linkin Park? Jeśli nie, warto wiedzieć, że jest to amerykański zespół muzyczny, który wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Linkin Park ma bogatą historię, założenie zespołu miało miejsce w 1996 roku.

Do kogo kierowane są teksty?

Zastanawiasz się nad tym, jacy ludzie słuchają tego zespołu? Trudno mówić o szczegółach, ale na pewno należy zaznaczyć brak akceptacji czy zrozumienia. Ponadto można znaleźć nawiązanie do nałogów, zmian w życiu i samotności. Najkrócej mówiąc, Linkin Park śpiewa o niezbyt przyjemnej stronie życia. Nie wszystkim takie podejście może się spodobać, ale wydaje się, że to samo można powiedzieć w każdej innej sytuacji.

Niektórzy teraz mogą pomyśleć o tym, że Linkin Park zachęca młodych ludzi do złego. Takie określenie rzeczywistości nie ma jednak nic wspólnego z realiami. Zresztą wystarczy zapoznać się z historią Chestera Benningtona – Chester Bennington to muzyk zespołu, który w 2017 roku popełnił samobójstwo. Co więcej, Bennington był uzależniony od alkoholu i narkotyków.

Nagrody i wyróżnienia

Warto jeszcze pamiętać o tym, że wiele znaczą uzyskane nagrody i wyróżnienia. W przypadku zespołu Linkin Park możemy mówić o naprawdę wielu sukcesach. Myślę, że nie ma sensu podawać przykładów, wyszukanie sukcesów tego zespołu nie powinno sprawiać trudności. Poza tym Linkin Park nie zakończył działalności, także na liście nagród mogą pojawić się nowe pozycje.

Wszystko zależy od nastawienia, jak i fanów. Nie ma co ukrywać, że konkurencja jest spora i ciągle pojawiają się atrakcyjne nowości. Co ciekawe, w ostatnim czasie o zespole zrobiło się głośniej – nie chodziło jednak o nowy utwór, a o spot wyborczy Donalda Trumpa. Niewykluczone, że zaistniała sytuacja wpłynęła jakoś na popularność zespołu (w końcu nie wiadomo, czy Trump ponownie zostanie prezydentem).

Działalność charytatywna

Wypada również wspomnieć o działalności charytatywnej. Działalność charytatywna zespołu to kolejny przykład tego, że skupianie się tylko na tekstach nie jest dobrym rozwiązaniem. Nawiązując do szczegółów, warto podkreślić choćby niesienie pomocy ofiarom katastrof naturalnych. Pomoc ofiarom katastrof naturalnych to odpowiedź na to, co wydarzyło się w 2004 roku (dla niezorientowanych – mowa o trzęsieniu ziemi na Oceanie Atlantyckim).

Ponadto wróćmy do 2017 roku i śmierci Chestera Benningtona – po śmierci wokalisty powstała organizacja, której celem jest wsparcie osób zmagających się z problemami psychicznymi (można jeszcze dodać dostarczanie paneli słonecznych i energii elektrycznej do mobilnych szpitali).