Linkin Park nadal inspiruje młodych muzyków

Linkin Park nadal inspiruje młodych muzyków

Choć od śmierci Benningtona minęło trochę czasu, zespół nadal ma duży wpływ na umysły młodych muzyków. Wielu dzisiejszych gitarzystów i wokalistów wychowało się na takich płytach jak „Hybrid theory”. Co sprawia, że twórczość ta ma tak duży wpływ współczesnych artystów oraz słuchaczy?

Czego od Linkin Park może nauczyć się początkujący muzyk?

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z muzyką, to sięgnięcie po klasyki LP zdecydowanie nie zaszkodzi. Członkowie zespołu dali na nich porządną lekcję dla potomnych. Przede wszystkim chodzi o umiejętność eksperymentowania i łączenia brzmień.

Wiadomo, że na początku warto zacząć od schematów a dopiero potem eksperymentować. Niestety wielu młodych artystów popełnia ten błąd, że boi się wejść do etapu swojej własnej kreatywności. To poważny problem, bo całkowicie hamuje rozwój wydawałoby się zdolnego człowieka.

Ponadczasowe teksty

Do słuchacza przemawia się nie tylko dźwiękiem, ale też tekstem. A dobrych tekstów zespołowi Linkin Park nie da się odmówić. Były one bardzo głębokie i zmuszające do refleksji. Dzięki swojej ponadczasowości trafiają do serc słuchaczy aż do dzisiaj.