CiekawostkiMuzykaO zespole

Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy to coś, o co biją się najbardziej znani amerykańscy muzycy. Grupa Linkin Park również miała okazję zdobyć to wyróżnienie, z czego pierwsza statuetka wpadła im w 2001 roku. Kategoria, w jakiej wtedy wygrali, nazywała się Najlepszy Hard-Rockowy Występ. Kolejną nagrodę muzycy zdobyli cztery lata później. Opłaciła im się wtedy współpraca z raperem Jayem-Z, której owocem był utwór „Numb/Encore”. Dzięki niemu zdobyli wyróżnienie w kategorii Najlepsza Kolaboracja Rapowa. Co prawda nie był to nowy numer, a jedynie remix dwóch piosenek, ale najwidoczniej słuchaczom i krytykom bardzo się spodobał.

Nagrody Grammy. Czym są?

Mówi się, że nagrody te są muzycznymi Oscarami. Coś w tym jest, bo w obu przypadkach są to najbardziej prestiżowe nagrody w branży. Niestety nie cieszą się one tak wielką sławą jak ich filmowe odpowiedniki. Znaczna część krytyków i słuchaczy uważa, że nie przyznaje się ich rzetelnie. Każdy już powinien to osądzić samodzielnie.

Historia przyznawania tych wyróżnień

Pierwsza gala odbyła się w roku 1959 pod nieco inną nazwą. Nagroda ta była znana jako Gramophone Award, stąd skrócona wersja „Grammy”. Po roku zaczęto już transmitować ją w telewizji NBC. Ze względu na to, że Stany Zjednoczone są bardzo dużym krajem, postanowiono, aby organizować dwie równoległe galę. Jedną w Nowym Jorku a jedną w Los Angeles, aby artyści sami wybrali, w której chcą uczestniczyć. Ma to dużo sensu, gdyż miasta te są położone prawie na przeciwległych końcach USA.

Powiązane teksty
CiekawostkiNowościO zespole

Jak tworzono „Minutes to Midnight”? Zobaczmy nagranie

Jak tworzono „Minutes to Midnight”? Zobaczmy nagranie „Minutes to Midnight”: Jak tworzono…
Czytaj dalej
CiekawostkiMuzykaNowości

„Numb” wykonane w stylu „South Park”

„Numb” wykonane w stylu „South Park” Fernando Ufret zaprezentował swoją wersję utworu…
Czytaj dalej
CiekawostkiO zespole

„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk

„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk Czym jest „Hybrid Theory EP”? Najbardziej…
Czytaj dalej