Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy to coś, o co biją się najbardziej znani amerykańscy muzycy. Grupa Linkin Park również miała okazję zdobyć to wyróżnienie, z czego pierwsza statuetka wpadła im w 2001 roku. Kategoria, w jakiej wtedy wygrali, nazywała się Najlepszy Hard-Rockowy Występ. Kolejną nagrodę muzycy zdobyli cztery lata później. Opłaciła im się wtedy współpraca z raperem Jayem-Z, której owocem był utwór „Numb/Encore”. Dzięki niemu zdobyli wyróżnienie w kategorii Najlepsza Kolaboracja Rapowa. Co prawda nie był to nowy numer, a jedynie remix dwóch piosenek, ale najwidoczniej słuchaczom i krytykom bardzo się spodobał.

Nagrody Grammy. Czym są?

Mówi się, że nagrody te są muzycznymi Oscarami. Coś w tym jest, bo w obu przypadkach są to najbardziej prestiżowe nagrody w branży. Niestety nie cieszą się one tak wielką sławą jak ich filmowe odpowiedniki. Znaczna część krytyków i słuchaczy uważa, że nie przyznaje się ich rzetelnie. Każdy już powinien to osądzić samodzielnie.

Historia przyznawania tych wyróżnień

Pierwsza gala odbyła się w roku 1959 pod nieco inną nazwą. Nagroda ta była znana jako Gramophone Award, stąd skrócona wersja „Grammy”. Po roku zaczęto już transmitować ją w telewizji NBC. Ze względu na to, że Stany Zjednoczone są bardzo dużym krajem, postanowiono, aby organizować dwie równoległe galę. Jedną w Nowym Jorku a jedną w Los Angeles, aby artyści sami wybrali, w której chcą uczestniczyć. Ma to dużo sensu, gdyż miasta te są położone prawie na przeciwległych końcach USA.