CiekawostkiMuzykaO zespole

Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy w karierze Linkin Park

Nagrody Grammy to coś, o co biją się najbardziej znani amerykańscy muzycy. Grupa Linkin Park również miała okazję zdobyć to wyróżnienie, z czego pierwsza statuetka wpadła im w 2001 roku. Kategoria, w jakiej wtedy wygrali, nazywała się Najlepszy Hard-Rockowy Występ. Kolejną nagrodę muzycy zdobyli cztery lata później. Opłaciła im się wtedy współpraca z raperem Jayem-Z, której owocem był utwór „Numb/Encore”. Dzięki niemu zdobyli wyróżnienie w kategorii Najlepsza Kolaboracja Rapowa. Co prawda nie był to nowy numer, a jedynie remix dwóch piosenek, ale najwidoczniej słuchaczom i krytykom bardzo się spodobał.

Nagrody Grammy. Czym są?

Mówi się, że nagrody te są muzycznymi Oscarami. Coś w tym jest, bo w obu przypadkach są to najbardziej prestiżowe nagrody w branży. Niestety nie cieszą się one tak wielką sławą jak ich filmowe odpowiedniki. Znaczna część krytyków i słuchaczy uważa, że nie przyznaje się ich rzetelnie. Każdy już powinien to osądzić samodzielnie.

Historia przyznawania tych wyróżnień

Pierwsza gala odbyła się w roku 1959 pod nieco inną nazwą. Nagroda ta była znana jako Gramophone Award, stąd skrócona wersja „Grammy”. Po roku zaczęto już transmitować ją w telewizji NBC. Ze względu na to, że Stany Zjednoczone są bardzo dużym krajem, postanowiono, aby organizować dwie równoległe galę. Jedną w Nowym Jorku a jedną w Los Angeles, aby artyści sami wybrali, w której chcą uczestniczyć. Ma to dużo sensu, gdyż miasta te są położone prawie na przeciwległych końcach USA.

Powiązane teksty
Chester BenningtonCiekawostkiCzłonkowie zespołu

The Weeknd w ciepłych słowach o Chesterze Benningtonie

The Weeknd wyraża uznanie dla Chestera Benningtona The Weeknd to znany popowy artysta, którego…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłonkowie zespołuMuzykaO zespole

Mark Wakefield. Dawny członek Linkin Park

Mark Wakefield Mark Wakefield już od dawna nie jest powiązany z Linkin Park. Wiemy, że Mikiem…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłonkowie zespołuO zespole

Kyle Christner. Zapomniany członek zespołu

Kyle Christner. Dawny członek zespołu, o którym teraz sobie przypomnimy Czy pamiętamy jeszcze o…
Czytaj dalej