„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk

„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk

„Hybrid Theory EP”. Legendarny Biały Kruk

Czym jest „Hybrid Theory EP”? Najbardziej zapaleni fani zespołu Linkin Park na pewno kojarzą ten tytuł. Jest to epka, którą zespół wydał w 1999 roku. Różni się ona od pozostałych albumów tym, że wydano ją tylko 1000 egzemplarzach. Jest to rok przed debiutem, więc nikt się nie spodziewał jeszcze, że zespół ten aż tak ewoluuje. Sami autorzy płyty nie mogli przecież oczekiwać, że w przyszłości ich płyty staną się hitami. Dlatego więc nikt nie pomyślał o tym, aby wydać więcej egzemplarzy. Poza tym jak sama nazwa wskazuje była to tylko EP-ka, co dla LP nie różniło się wiele od dema. Osoby, które wtedy nabyły tę płytę, dzisiaj mogą się pochwalić prawdziwie legendarnym przedmiotem kolekcjonerskim. Na jej sprzedaży można by dzisiaj zarobić naprawdę dużą sumę.

„Hybrid Theory EP” to unikalna płyta, którą wydano jedynie w 1000 egzemplarzy. Jest to więc prawdziwa gratka dla fanów zespołu oraz kolekcjonerów.

Kolekcjonerzy bardzo cenią sobie takie wydania. Nie dlatego, że chcą je sprzedawać, tylko dlatego, że są one świetnym elementem kolekcji. Ktoś ma takie okazy na swojej półce może czuć się naprawdę elitarnie i prestiżowo. Ludzie bogaci bardzo często zakupują rzadkie dzieła, choć oczywiście dotyczy to nie tylko płyt ale także obrazów i rzeźb. Zawsze to pobudza nasze samopoczucie, gdy wiemy, że mamy coś elitarnego. Oczywiście nie jest dobrym przesadne przywiązywanie się do wartości materialnych i trzeba zawsze umieć znaleźć umiar. Bardzo często tracimy rozeznanie i przywiązujemy się do rzeczy, które żadnych wartości nie mają (poza materialną wartością).

Przedmioty kolekcjonerskie mają dużą wartość nie tylko dla kolekcjonerów ale i dla fanów. Dla tych, którzy kiedyś nabyli je przypadkiem są one szansą do zarobku i to nie małego.
Oczywiście nie każdy kolekcjoner to materialista. Czasami kolekcjonowanie takich unikatów może się wiązać z naszym przywiązaniem do danego zespołu. Na pewno wielu fanów Linkin Park zastanawia się, gdzie można nabyć „Hybrid Theory EP”.

Niestety może to być bardzo trudne, ale jeśli już się uda, to nie każdego będzie na to stać. Czasem może być to duży cios dla fana, który czuje, że z tego powodu nie jest tak wielkim fanem, jakby chciał. Czy naprawdę jest sens się tak zadręczać? Przecież to, że nie kupiliśmy tej płyty w momencie jej premiery wcale nie oznacza, że dzisiaj nie możemy się uznawać za prawdziwych fanów. Zwłaszcza, że zespół najwięcej fanów zgromadził dopiero po swoim pełnoprawnym debiucie. Byłoby śmieszne uznawać, że tylko 1000 osób na całym świecie jest prawdziwymi fanami LP.

Wiele zespołów może się pochwalić takimi unikatami w swojej dyskografii. Linkin Park jest jednym z nich.

Praktycznie każdy zespół ma w swojej dyskografii takie dzieła, których dzisiaj już nie można dostać. Nawet jeśli są to EP-ki albo jakieś edycje specjalne. W dniu premiery może się czasem wydawać, że nie mają one większej wartości niż użytkowa. A jednak, gdy zespół zyskuje wielką popularność, a płyty stają się unikatem, wiele fanów pluje sobie w brodę, że nie zaopatrzyła się w to dzieło już wcześniej.

Daje nam to do myślenia, jeśli spojrzymy na dzisiejsze zespoły, które dopiero debiutują. Nie wiemy przecież, które z nich wybiją się na tyle, że ich dzisiejsze płyty staną się takimi legendarnymi klasykami. Warto więc dawać szansę młodym muzykom, gdyż nigdy nie wiemy, czy nie mamy do czynienia z przyszłymi gwiazdorami.