CiekawostkiMuzykaO zespole

Zespoły muzyczne podobne do Linkin Park

Zespoły podobne do Linkin Park

Linkin Park wykreował swój własny styl już dawno temu. Może więc być problem zaklasyfikować go do głównego nurtu ze względu na wiele eksperymentów muzycznych, jakimi chłopaki mogą się poszczyć. Można jednak znaleźć kilku wykonawców mających podobny repertuar do Linkin Park. Co warto posłuchać, jeśli takiego repertuaru szukamy?

Słuchacze zespołu polecają także Limp Bizkit oraz P.O.D. Innymi propozycjami są 30 Seconds to Mars, Rasmus, Foo Fighter oraz System of Down. Fani LP powinni też docenić takie zespoły jak Papa Roach albo Rage against the machine. Na koniec można dodać też Radiohead.

Zespoły numetalowe godne polecenia

Jaki gatunek wykonuje zespół Linkin Park? Zespół jest kojarzony między innymi z nu metalem. Nie jest to szczególnie popularny gatunek, ale ma swoje grono wielbicieli. Jakich zespołów nu metalowych warto posłuchać, jeśli podobają nam się płyty LP?

Warto zainteresować się amerykańskim zespołem z Slipknot. Ich styl to nie jest czysty nu metal. Bardzo sprawnie łączą go z heavy metalem i alternative metalem. Skoro już mówimy o nu metalu, to wróćmy do korzeni. Stworzenie tego gatunku przypisuje się amerykańskiej grupie Korn, która powstała w 1993 r. Jeśli zastanawia nas, jak brzmiał ten gatunek na samym początku, to powinnyśmy sprawdzić pierwsze albumy Kornu.

Są jeszcze 2 zespoły numetalowe, które warto polecić. Są to Mudvayne i Ill Nino. Pierwsze zespół powstał w 1996 roku i tego momentu oferuje swoim fanom świetne brzmienie. Ze świetnym Chadem Grayem na wokalu. Jeśli chodzi o zespół Ill Nino, to mamy tu do czynienia z kombinacją metalu alternatywnego, nu metalu oraz metalcore. Jak wypada takie połączenie? Sprawdźcie sami.

Metal alternatywny – najlepsze zespoły

Jeśli nie wiemy, jak zaklasyfikować dany podgatunek metalu, to nazywamy go najczęściej metalem alternatywnym. Wiele jest ciekawych zespołów na rynku, oferujących taką muzykę. Kogo więc warto posłuchać, jeśli zaciekawił nas taki nurt? Zawsze można zapoznać się ze sławnym Marilynem Mansonem, jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji posłuchać tego gościa. Na dokładkę polecamy Faith No More, Soulfly, Stone Sour oraz Alice in Chains.

 

Powiązane teksty
Chester BenningtonCiekawostkiCzłonkowie zespołu

The Weeknd w ciepłych słowach o Chesterze Benningtonie

The Weeknd wyraża uznanie dla Chestera Benningtona The Weeknd to znany popowy artysta, którego…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłonkowie zespołuMuzykaO zespole

Mark Wakefield. Dawny członek Linkin Park

Mark Wakefield Mark Wakefield już od dawna nie jest powiązany z Linkin Park. Wiemy, że Mikiem…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłonkowie zespołuO zespole

Kyle Christner. Zapomniany członek zespołu

Kyle Christner. Dawny członek zespołu, o którym teraz sobie przypomnimy Czy pamiętamy jeszcze o…
Czytaj dalej

1 Comment

Comments are closed.