5 powodów, dla których warto zainwestować w soundbar

5 powodów, dla których warto zainwestować w soundbar

Na wrażenia podczas oglądania filmu lub programu w dużej mierze przekłada się jakość obrazu i dźwięku. Za wyświetlany obraz odpowiada telewizor i specyfikacja jego matrycy. Jakość dźwięku natomiast można poprawić przez dobór odpowiedniego sprzętu jak soundbar. Dlaczego warto zainwestować właśnie w to urządzenie? Oto 5 najważniejszych powodów.

Soundbar zapewnia lepszą jakość dźwięku niż wbudowane głośniki

Telewizor, do którego nie podłączy się żadnych urządzeń audio, odtwarza dźwięk ze wbudowanych głośników. W nowych modelach potrafią one odtwarzać czyste i wyraźne tony, jednak nigdy nie zapewniają takiej jakości dźwięku, jak profesjonalny soundbar.

Soundbary to urządzenia obsługujące nowoczesne technologie dźwięku jak Dolby Digital czy jeszcze bardziej zaawansowaną Dolby Atmos. Pozwala to na uzyskiwanie efektu dźwięku przestrzennego, idealne odwzorowanie odtwarzanych tonów i niezapomniane wrażenia filmowe. Jakość dźwięku ma także ogromne znaczenie podczas słuchania muzyki, w czym soundbar również świetnie się sprawdza.

Soundbary są mniejsze i tańsze niż kina domowe

Alternatywą dla soundbara jest zestaw kina domowego, który również znacznie poprawia jakość odtwarzanego dźwięku i pozwala na korzystanie z różnych technologii jego przetwarzania. Kina domowe są jednak droższe, a dodatkowo często wymagają sporej przestrzeni w salonie. W przypadku wyboru zestawu kina domowego zestaw głośników należy rozstawić po pomieszczeniu. Tymczasem soundbar zajmuje niewiele miejsca, nie wymaga przemeblowania ani skomplikowanego podłączania zestawu wieloma przewodami.

Wygodna obsługa i ogromne możliwości ustawień dźwięku

Szukasz urządzenia, które da Ci wiele możliwości, a jednocześnie będzie proste i przyjemne w obsłudze? Soundbar jest więc idealnym wyborem dla Ciebie. Te urządzenia pozwalają na wprowadzanie wielu ustawień, korekcję wysokich tonów czy podkreślanie basów, a nawet analizę odtwarzanych dźwięków w celu doboru najlepszej konfiguracji.

Z drugiej strony soundbar jest naprawdę prosty w obsłudze. Do większości urządzeń tego typu dołączony jest pilot. Soundbar podłącza się do telewizora złączem HDMI ARC, a następnie ustawia i uruchamia zdalnie.

Soundbar może być połączony z różnymi urządzeniami

Soundbar podłącza się do telewizora, ale nie musi on być używany wyłącznie z tym urządzeniem. Możliwość połączenia zdalnego z pomocą sieci Wi-Fi lub Bluetooth pozwala na odtwarzanie muzyki również z komputera, laptopa, tableta, czy smartfona. Co więcej, wbudowana możliwość łączenia się z siecią pozwala soundbarom odtwarzać muzykę jako niezależne urządzenie przez uruchamianie na nich aplikacji muzycznych jak Spotify albo Tidal.

Łatwość instalacji i minimalistyczny wygląd soundbarów

Rozbudowane urządzenia audio jak kina domowe nie tylko zajmują dużo miejsca w salonie, ale często wymagają także skomplikowanej instalacji i osobnego podłączenia każdego elementu zestawu. Wybierając soundbar, instalacja jest ograniczona do koniecznego minimum. Wystarczy rozpakować urządzenie, podłączyć je do zasilania, a następnie do telewizora przewodem HDMI ARC.

Soundbary zachęcają również przez swój elegancki i minimalistyczny wygląd. Wąska listwa może być postawiona na półce RTV lub zawieszona na ścianie pod telewizorem. Nie zajmuje dużo miejsca, a jej prosty kształt sprawia, że świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje salonu.