Jak tworzono „Minutes to Midnight”? Zobaczmy nagranie

Jak tworzono „Minutes to Midnight”? Zobaczmy nagranie

Jak tworzono „Minutes to Midnight”? Zobaczmy nagranie

„Minutes to Midnight”: Jak tworzono ten legendarny album? Możemy dowiedzieć się tego z nagrania, które zespół opublikował na swoim oficjalnym kanale YouTube. Jest to film dokumentalny, który pokazuje proces tworzenie tej płyty i kilka innych okoliczności z nią związanych. Co prawda premiera tego filmu miała miejsce w 2007 roku, ale był on jedynie dodatkiem do płyty. Teraz muzycy zdecydowali podzielić się nim z szerszą publicznością w związku 14 rocznicą wydania.

Album „Minutes to Midnight” to nie byle co. Na swoje czasy stal się prawdziwym hiciorem, a jego łączna sprzedaż przekroczyła 20 milionów. Na ten moment zespół nie prowadzi tak aktywnej działalność jak dawniej, choć nie było mowy o oficjalnym zakończeniu kariery. Wciąż możemy liczyć na nowe nagrania od chłopaków, choć trudno wyobrazić sobie Linkin Park bez świetnego Chester Benningtona.

O albumie

Płyta powstała w 2017 roku, ale doczekała się również premiery w Europie. Producentem tego albumu byli Rick Rubin i Mike Shinod. Ten pierwszy jest bardzo cenionym producentem nie tylko w świecie rocka ale także w świecie rapu. Jego produkcje mieliśmy okazje poznać chociażby na albumie Jaya-Z „The Black Album”. Swoją Jaya-Z znamy też ze współpracy z Linkin Park (efektem współpracy był remix utworu „Numb”), więc jak widać, muzycy z LP łączą z raperem także gust do produkcji muzycznej. Również polski raper i producent O.S.T.R. wychwalał Ricka Rubina jako jedną ze swoich największych inspiracji.

W produkcji płyty wzięło udział też kilku innych muzyków, już niestety mniej znanych. Byli to chociażby David Campbell, który zają się aranżacją instrumentów smyczkowych, oraz Oscar Hidalgo, grający na kontrabasie. Wsparli ich także wspaniali wiolonczeliści Larry Corbett i Suzie Katayama oraz cała grupa skrzypków (m.in. Maria DeLeon i Natalie Leggett). Nie zapominajmy też o altówkach, na których zagrali Matt Funes i Andrew Picken.