Czy członkowie Linkin Park żyli ze sobą w dobrych relacjach?

Czy członkowie Linkin Park żyli ze sobą w dobrych relacjach?

Jakie relacje panowały w zespole za czasów życia Chestera Benningtona, a jakie teraz? Czy śmierć lidera zbliżyła do siebie członków zespołu? Może powiedzieć, że tak, choć wciąż panuje uczucie pustki, które w tej sytuacji jest nie do uniknięcia. Warto zwrócić uwagę na to, że wcześniej wszystko wydawało się być w porządku między muzykami. Jeśli obejrzymy relacje z tras muzycznych, to zobaczymy tam dużo wzajemnej sympatii i śmiechu. Pozwala nam to wyobrazić sobie, że również poza kamerą było tam dużo pozytywnych uczuć do siebie nawzajem.

Wizerunek sceniczny a rzeczywistość

Bardzo często przyjmujemy bezkrytycznie to, co widzimy na ekranie. Nie chodzi tylko o wiadomości, ale również o świat sztuki i kultury. Obserwujemy naszych ulubionych wykonawców na scenie i w teledyskach, a na podstawie tego, co widzimy, kreujemy swoją własną opinię. Może nam się wydawać, że wizerunek, który kreują znane osoby, odpowiada rzeczywistości. Niestety, rzadko kiedy tak jest. Nawet najbardziej szczerzy wykonawcy dbają o wizerunek i przedstawiają się w taki sposób, jaki chcą, aby ludzie ich postrzegali. Podobnie bywa z relacjami. Gdy widzimy, że grupa osób jest ze sobą zgrana muzycznie, to możemy odnieść wrażenie, że tak samo dobrze dogadują się naprawdę. To mogą być jednak tylko pozory. Nie powinniśmy więc na ich podstawie wyciągać żadnych złożonych wniosków.

Czy muzycy muszą się lubić, żeby ze sobą grać?

Czy muzycy muszą mieć ze sobą dobre relacje, aby wspólnie tworzyć dobrą muzykę? Okazuje się, że niekoniecznie. Musi jedynie istnieć między nimi pewna chemia na poziomie muzycznym. Muszą również kierować się wspólną dyscypliną i działać zgodnie z planem. To nie wymaga zawarcie między sobą przyjaźni, ale jednak trudno byłoby o to zadbać w toksycznej atmosferze. Dlatego właśnie bardzo często zespoły się rozpadają. Artyści nie mogą się przełamać, gdy dochodzi między nimi do jakiegoś osobistego konfliktu. Takie problemy często są gwoździem do trumny nawet najbardziej zgranego zespołu. Linkin Park jednak przez większość działalności nie miał zbyt poważnych problemów.