Mike Shinoda – jaki jest członek zespołu Linkin Park?

Mike Shinoda – jaki jest członek zespołu Linkin Park?

Mike Shinoda pochodzi z Agoury, czyli miasta mieszczącego się w Kalifornii. Już jako sześciolatek zaczął przygodę z muzyką ucząc się gry na pianinie. Jako trzynastolatek zrezygnował z pianina na rzecz pokrewnego instrumentu, jakim jest keyboard. Jednak Mike na tym nie poprzestał, ponieważ potrafi grać także na innych instrumentach takich jak gitara i perkusja.

Jako młody człowiek Shinoda lubił słuchać jazzu i bluesa, a także brać udział w wydarzeniach muzycznych. To właśnie jedno z nich zainspirowało go do zajęcia się muzyką, był nim koncert Anthrax i Public Enemy.

Mike skończył dwie szkoły: Agoura High School oraz Pasadena Art College Of Design. W Pasadena Art College Of Design poznał Josepha Hahna, który podobnie jak on studiował kierunek związany z ilustrowaniem, z tą różnicą, że Mike studia ukończył, a Joseph nie. Jednak brak ukończonych studiów nie przeszkodził Hahnowi w rozwoju kariery, to właśnie on zaprojektował okładki pierwszego albumu Linkin Park, a także okładki Hybrid Theory EP i dema Xero (Xero – pierwsza nazwa zespołu Linkin Park).

Rodzice Shinody to Amerykanka i Japończyk, którego rodzice wyemigrowali do USA. Mike ma również brata Jasona. Do rodziny Shinody w 2003 roku wstąpiła również Anna, jego obecna żona, a w 2009 ich dzisiaj jedenastoletni syn Otis Akio Shinoda.

Mike Shinoda mieszka w Los Angeles. Poza muzyką zajmuje się opieką nad stroną zespołu, projektowaniem okładek, gadżetów i wszystkiego, co wiąże się z oprawą graficzną. W tym zakresie Shinoda współpracuje z firmą Sparkart do której należy jego wcześniej wspomniany przyjaciel ze studiów Joseph Hahn, który jest również DJem zespołu Linkin Park.

Shinoda po śmierci swojego przyjaciela i lidera zespołu Linkin Park w 2018 roku wydał solowy album na jego cześć. Album nosi nazwę Post Traumatic EP. To samobójcza śmierć Chestera Benningtona i odczucia jakie towarzyszyły Mike`owi po tym wydarzeniu są opisane w utworach znajdujących się na krążku Post Traumatic. Po ukazaniu się płyty Mike wyruszył w trasę koncertową i w ten sposób radził sobie z utratą najlepszego przyjaciela.