CiekawostkiMike Shinoda

Mike Shinoda – jaki jest członek zespołu Linkin Park?

Mike Shinoda pochodzi z Agoury, czyli miasta mieszczącego się w Kalifornii. Już jako sześciolatek zaczął przygodę z muzyką ucząc się gry na pianinie. Jako trzynastolatek zrezygnował z pianina na rzecz pokrewnego instrumentu, jakim jest keyboard. Jednak Mike na tym nie poprzestał, ponieważ potrafi grać także na innych instrumentach takich jak gitara i perkusja.

Jako młody człowiek Shinoda lubił słuchać jazzu i bluesa, a także brać udział w wydarzeniach muzycznych. To właśnie jedno z nich zainspirowało go do zajęcia się muzyką, był nim koncert Anthrax i Public Enemy.

Mike skończył dwie szkoły: Agoura High School oraz Pasadena Art College Of Design. W Pasadena Art College Of Design poznał Josepha Hahna, który podobnie jak on studiował kierunek związany z ilustrowaniem, z tą różnicą, że Mike studia ukończył, a Joseph nie. Jednak brak ukończonych studiów nie przeszkodził Hahnowi w rozwoju kariery, to właśnie on zaprojektował okładki pierwszego albumu Linkin Park, a także okładki Hybrid Theory EP i dema Xero (Xero – pierwsza nazwa zespołu Linkin Park).

Rodzice Shinody to Amerykanka i Japończyk, którego rodzice wyemigrowali do USA. Mike ma również brata Jasona. Do rodziny Shinody w 2003 roku wstąpiła również Anna, jego obecna żona, a w 2009 ich dzisiaj jedenastoletni syn Otis Akio Shinoda.

Mike Shinoda mieszka w Los Angeles. Poza muzyką zajmuje się opieką nad stroną zespołu, projektowaniem okładek, gadżetów i wszystkiego, co wiąże się z oprawą graficzną. W tym zakresie Shinoda współpracuje z firmą Sparkart do której należy jego wcześniej wspomniany przyjaciel ze studiów Joseph Hahn, który jest również DJem zespołu Linkin Park.

Shinoda po śmierci swojego przyjaciela i lidera zespołu Linkin Park w 2018 roku wydał solowy album na jego cześć. Album nosi nazwę Post Traumatic EP. To samobójcza śmierć Chestera Benningtona i odczucia jakie towarzyszyły Mike`owi po tym wydarzeniu są opisane w utworach znajdujących się na krążku Post Traumatic. Po ukazaniu się płyty Mike wyruszył w trasę koncertową i w ten sposób radził sobie z utratą najlepszego przyjaciela.

Powiązane teksty
Chester BenningtonCiekawostkiCzłonkowie zespołu

The Weeknd w ciepłych słowach o Chesterze Benningtonie

The Weeknd wyraża uznanie dla Chestera Benningtona The Weeknd to znany popowy artysta, którego…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłonkowie zespołuMuzykaO zespole

Mark Wakefield. Dawny członek Linkin Park

Mark Wakefield Mark Wakefield już od dawna nie jest powiązany z Linkin Park. Wiemy, że Mikiem…
Czytaj dalej
CiekawostkiCzłonkowie zespołuO zespole

Kyle Christner. Zapomniany członek zespołu

Kyle Christner. Dawny członek zespołu, o którym teraz sobie przypomnimy Czy pamiętamy jeszcze o…
Czytaj dalej